Spuštěna registrace koně - ZDE

Mergedjev - Péče

2. února 2011 v 19:09 | Admin
Mergedjev je velmi příjemný teplokrevník původem z Ruska. Je mírné povahy, ovšem nesnáší boxy. Nudí se tam a získává nové a nové zlozvyky. Tudíž je raději venku. Bohužel ve výběhu taktéž nesmí být sám. Snese přítomnost podřadného hřebce a valachů. Nejlépe, když to jsou poníci. K lidem se chová mírumilovně, mazlivě a rád si vezmě nějaký ten pamlsek. Pod sedlem poslouchá, nejančí a snaží se ve všem vyhovět.
 


Komentáře

1 Caffal | E-mail | Web | 2. února 2011 v 20:05 | Reagovat

Dnes jest krásný den, no sluníčko sice svítí, ale je zima až praští. Půjdeme spolu do vytápěné kryté haly ... radši. Nejprve ale hřebelcování. Naštěstí u tebe nejsou problémy jako u Landabla. Vyčištěno! Uzda, sedlo a můžeme vyrazit. Nejprve tě převedu přes dvorek a pak se zavřít do haly. Vyskočila jsem na Mergedjeva a vyrazili jsme plochým Hannoverským krokem. Po pár chvilkách jsem lehce stiskla holeně a vyrazili jsme vznosným krásným klusem. Přitáhla jsem si ho a pobídla do většího shromáždění. S drobnější námahou uposlechl. Klusali jsme, chvilku i cválali, potom odkrokovali a šli domů ... :-)

2 Caffal | Web | 8. února 2011 v 16:08 | Reagovat

Rozhodli jsme se společně vyrazil na delší klusovou trasu. Vyhřebelcováno, nasedláno a jedeme. Několik minut jsme jeli pomalu krokem, ale jakmile jsme narazili silnici, stiskla jsem holeně a Merr se vydal klusem vpřed. Každou chvíli vypadával ze shromáždění, tak jsem měla velkou práci ho v takovém tvaru udržet, ale stále mu utíkaly zadní nohy. Přitáhla jsem si lehce otěže, aby přešel do pomalejšího pracovního klusu. Teď už shromážďoval lépe. V zatáčce jsme odbočili na lesní cestu. Povolila jsem Mergedjovi rychlejší klus. Uvolnila jsem otěže a pobízela k dlouhému, plochému chodu. Jako klusákovi by mu to slušelo :D . Chvíli jsem ho nechala si zacválat a pak jsme se pomalým klusem vrátili domů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.