Spuštěna registrace koně - ZDE

Landable - Péče

2. února 2011 v 18:44 | Admin
Landable

Landable je velmi temperamentní, přátelský, inteligentní. Pod sedlem je snaživý, pracovitý. Snaží se uposlechnout každou sebemenší pobídku, občas však ty jemné nevnímá. S jezdcem je vždy v kontaktu a naslouchá jeho slovům, často má však pěknou náladu a vyhazuje si, nebo při cválání zakusuje udidlo. V boxe zlobí, koníky kamarády vítá, ale ty které nemá rád, kouše, nebo jim hlasitě vyhrožuje. Výrazně hřebčí a nejde ho moc snadno hřebelcovat a velký problém je při čištění kopyt.

 


Komentáře

1 Caffal | E-mail | Web | 2. února 2011 v 20:00 | Reagovat

Dneska byla venku zase hrozná zima, takže přes dopoledne zůstal Landable v boxe, což mu zas až tak nevadí, ale jelikož potřebuje získat skvělou formu, rozhodla jsem se, že ho trošku rozpohybuju. Nejprve čištění. A jéje, zase zlobí. Nechce si nechat vyhřbílkovat krk. Zlobivec jeden. Kopyta prozatím necháme být, ale jště ten prach kartáčem dolů. No, tak teď přehodíme teplou zimní deku a půjdeme na vodítku. Do lesa raději ne, brzy se setmí tak se budeme potulovat jenom v okolí. Kolem říčky, potůčku, prázdných zasněžených výběhů ... a zpátky domů ... :-)

2 Caffal | Web | 8. února 2011 v 16:03 | Reagovat

Dneska je nádherně. Půjdeme se projít ven pod sedlem. Nejprve jsem ho ale vyhřebelcovala. Pořádně, každé smítko, odstranit prach. Přinesla jsem si sedlo, uzdu, přetáhla mu to a vyvedla jsem ho na dvorek. Vložila jsem nohu do třmenu, druhou se pořádně odrazila a přetáhla ji přes hřbet. Narovnala jsem se, poupravila otěže a pobídla ke kroku. Landable poslechl a vesele vyrazil. Oba jsme si užívali krásného okolí, sluníčka a teplíčka. Na rovné lesní cestě jsem stiskla holeně a hřebec se rozklusal. Pravidelný plochý chod, jako má vždy. Jakmile se před námi rozprostila louka, přikrčila jsem se v sedle a pobídla ho k trysku. Vyrazil jako střela a nějakou chvíli jsem ho nemohla zastavit. V rychlém tempu se brzy zadýchal a zpomalil. Přitáhla jsem ho, přešel do klusu. Navedla jsem nás na cestu, po které jsme se vrátili zpátky domů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.